Sonic, modrý ježek, který zanedlouho oslaví své 20. narozeniny, se proslavil svými plošinovkami na nejrůznějších konzolích (Sega Genesis, Gameboy) a nedávno se objevil i na PC ve sbírce Sonic Mega Collection Plus a také díky Sonic Heroes. SEGA vyšla správným směrem, když se rozhodla, že svého stále populárního ježka přivede i na mobilní telefony.
Tímto již dnes vzniká čtvrtý remake, který by však podle číslování na konzole měl být druhým. Čím to? Autoři se rozhodli, že každý díl rozdělí na dvě části. První díl se rozpadl na Part One a Part Two, ten druhý na Dash a nyní přicházející Crash, jehož recenzi čtete.
Příběh pokračuje v místě, kde se modrý ježek Sonic a oranžová liška Tails probili nejvyšší horou v údolí. Úkolem je zachránit ostatní zvířata vězněná Dr. Ivem Robotnikem (známým též pod přezdívkou Dr. Eggman), kterého musíte zničit, aby nemohl páchat další zlo. Narazíte na něj na konci každého levelu, kde se u klecí s uvězněnými zvířátky vždy strhne nelítostný boj. Pokaždé na vás zaútočí pomocí jiné technologie – bojujete tedy např. s ohněm, laserem, ale třeba i s robotickým klonem Sonica. Zajímavé obměny arzenálu zbraní Dr. Robotnika jsou příjemným zpestřením již tak dost kvalitní hry.
Vydejme se ale dále do hlubin magického světa, kde se bude odehrávat příběh Crashe. Čeká na vás deset poměrně dlouhých úrovní odehrávajících se v pěti různých prostředích. Dostanete se do mystické jeskyně, olejového oceánu nebo technicky vyspělého Metropolisu. Všude na vás čekají jiné nástrahy i nepřátelé. Prostředí samo o sobě skrývá velké množství nejrůznějších překvapení například v podobě chytře vymyšlených skákaček.
Podívame-li se na grafické zpracování, může se Crash směle porovnávat se svými konzolovými předchůdci. Pěkné animace a textury zůstaly stejné do posledního detailu a skalní fanoušky určitě potěší, že se autoři neodklonili k modernějším trendům. Vývojáři z týmu Rockpool Games rozhodně zaslouží pochvalu. Bohužel si neodpustím menší poznámku ohledně rozhraní, které je z velké části vyplněno nevkusným zeleným pruhem a hráč tak přichází o několik drahocenných pixelů displeje. V tomto případě mohli autoři zkusit trochu experimentovat a přidat možnost pootočit celou hru o 90 stupňů. Tím by na druhou stranu vznikly problémy s ovládáním...
Oproti originálu na konzoli si mobilního Sonica užijete mnohem déle díky volbě obtížnosti. V nastavení si můžete vybrat hned ze tří. Nováčkům ve světě Sonica bych však hned ze začátku doporučil hrát na střední obtížnost, jelikož ta nejnižší je opravdu jen pro naprosté amatéry. Vytknul bych však jeden prvek týkající se ovládání - když se totiž chcete se Sonicem zatočit a následně agresivně vyletět velkou rychlostí do dálky, musíte zmáčknout 8 a hned poté 5. Na miniaturních klávesnicích mobilních telefonů to však pro vaše zmrzlé prsty bude další výzva.
Stejně tak jako předchozí díly, i nový Sonic rozhodně povedl. Jak jinak, když je to remake osvědčeného a dnes již legendárního konzolového titulu. Stále výborná grafika, solidní hratelnost s možností výběru obtížnosti, výborné zvukové efekty a melodie, které si určitě pamatujete a (možná) občas i broukáte. A nám, kteří jsme nového Sonica již pokořili, nezbývá než doufat, že Sega spolu s Rockpool Games nebude otálet s tvorbou třetího dílu - Sonic the Hedgehog.
Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit. Pokud nemáte účet můžete se zaregistrovat.
Zatím žádný komentář